Lokalizacja

 
 

 Ulica Wroniecka znajduje się w bezpośredniej bliskości poznańskiego Starego Rynku i stanowi integralną część historycznej zabudowy Starówki. Niewątpliwie największą turystyczną atrakcją tego miejsca jest renesansowy ratusz z legendarnymi koziołkami, codziennie, w samo południe, walczącymi ze sobą na ratuszowej wieży. Wokół ratusza podziwiać można zrekonstruowany dom wagi miejskiej, renesansowy pręgierz, barokową figurę św. Jana Nepomucena i rokokową fontannę. Co roku, w czerwcu, na rynku odbywa się Jarmark Świętojański, wielka impreza kulturalno-handlowa, w której każdy znajdzie coś dla siebie.


  W otaczających rynek gotyckich, renesansowych, barokowych i klasycystycznych kamieniczkach, prócz urokliwych zakamarków, znajdują się m. in. zbiory Muzeum Literackiego H. Sienkiewicza i Muzeum Instrumentów Muzycznych, a w renesansowym Pałacu Górków mieści się Muzeum Archeologiczne. Tuż przy rynku usytuowane są perły sakralnego budownictwa barokowego w skali europejskiej: kościół farny i kościół Franciszkanów.


  Ze Starówki niedaleko na Ostrów Tumski ze słynną katedrą gotycką, pałacem arcybiskupów i Muzeum Archidiecezjalnym, blisko do Muzeum Narodowego, Biblioteki Raczyńskich, Teatru Nowego, dawnego zamku cesarza Wilhelma, opery, Teatru Nowego, placu Mickiewicza z pomnikiem Poznańskiego Czerwca 1956 r., Collegium Minus, Uniwersytetu, Akademii Muzycznej, terenów Międzynarodowych Targów Poznańskich, tarasu widokowego w gmachu Akademii Ekonomicznej, Biblioteki Uniwersyteckiej i Starego Browaru (tj. Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu). Kilka, najwyżej kilkanaście minut jazdy tramwajem warto poświęcić dla zwiedzenia palmiarni w Parku Wilsona, Cytadeli, Ogrodu Botanicznego, Starego i Nowego Zoo, zobaczenia toru regatowego na Jeziorze Maltańskim, przejażdżki kolejką Maltanka oraz skorzystania z całorocznego centrum narciarskiego Malta-Ski.


  Przy wyborze turystycznych atrakcji Goście naszego Hostelu mogą liczyć na pomoc kierownika Domu, a i sąsiedzi-studenci nie odmówią swojej porady.

 
 

W dziale Linki znajdziecie Państwo odnośniki do stron traktujących o Poznaniu,
które z pewnością uzupełnią informacje znajdujące się na naszej stronie.